O nas

Mamy zaszczyt przedstawić naszą hodowlę piesków rasy Bichon Frise. Z psami jesteśmy „za pan brat” od czasów dzieciństwa, żyły one w naszych rodzinnych domach. Były to przesympatyczne „wielorasowce” bez rodowodów. Kształtowały one w młodych sercach i umysłach wrażliwość na los wszystkich żywych stworzeń.

Jednakże naszą przygodę hodowców rozpoczęliśmy od zachwycenia się pięknym wyglądem i usposobieniem stworów rasy Bichon Frise. Było to we wrześniu 2010 roku. Radosny charakter Bichonków, ich figlarny wygląd, gotowość do zabawy, ujęły nas i od tego czasu zaczęła drążyć nas myśl, że warto żyć w otoczeniu takich miłych zwierzaków. Kiedy tylko pojawiły się ku temu odpowiednie warunki, od razy zapadły konkretne decyzje i wczesną jesienią 2011 roku w naszym domu zamieszkały trzy suczki: Sandy, Tina i Abigail. Później, w styczniu 2012 roku do tego towarzystwa dołączył okazały pies, mężczyzna, o imieniu Elvis. Jest to jego imię domowe, w rodowodzie nazywa się inaczej, ale informacja o tym jest zamieszczona w zakładce prezentującej nasze psy. Zresztą sami przekonacie się zaglądając tam, że trudno było by w języku polskim wołać do niego w tak „arystokratyczny” sposób.

Zaczęło się intensywne szkolenie nie tylko psów, ale i nas jako hodowców. Opieka, żywienie, przygotowywanie do wystaw, to były zajęcia praktyczne. Mimo to uważamy jednak, że najważniejsze są nie tylko kwestie techniczne dotyczące hodowania psów, ale też, a może nawet bardziej, miłość i troskliwa czułość wobec tych stworzeń. Zresztą tak jak w każdej sytuacji kiedy w domu jest zwierzak.

Nasza hodowla znajduje się na wsi. Ten dom na górze strony, to oryginalna siedziba naszych podopiecznych. Mają tu świeże powietrze, zdrową wodę i spokojną atmosferę. Jeśli dodać do tego dużą działkę do biegania i hasania, to można przypuszczać, że pieski i ich potomstwo będą się długo cieszyły dobrym zdrowiem i kondycją.
A zatem zapraszamy do zapoznania się z naszą gromadką Bichonów.